زندگی شخصی الکساندر نوری

بیوگرافی الکساندر نوری

نوری در تاریخ 20 آگوست 1979 در شهر بوکست‌هوده واقع در شمال آلمان از پدری که اصالتی رشتی دارد و مادری آلمان چشم به جهان گشود. او ازدواج کرده و صاحب دو فرزند با نام‌های مینو و آریان است. او شهروند دو کشور آلمان و ایران به حساب می‌آید.
دوران بازیگری

الکساندر نوری که ملیتی آلمانی دارد، زمانی خود فوتبالیست بود و 14 سال بازی کرد و پست تخصصی‌اش هم هافبک بود. او بازی خود را در سال 1998 زمانی که تیم ملی ایران راهی جام جهانی فرانسه شد با تیم دوم وردبرمن آغاز کرد و در سال 1999 به تیم سیاتل ساندرز آمریکا پیوست. نوری در سال 2001 به آلمان بازگشت و در تیم‌هایی اوسنابروک، هولشتین کیل و اولدنبرگ بازی کرد. او در سال 2011 با پیراهن تیم اولدنبرگ کفش‌هایش را آویخت.
دوران مربیگری

نوری در همان سال 2011 در تیم اولدنبرگ به عنوان دستیار مربی مشغول به کار شد و در سال 2013 هم سمت سرمربیگری این تیم به وی رسید. نوری سپس در سال 2014 به کادرفنی وردبرمن پیوست و به عنوان دستیار سرمربی مشغول به کار شد. الکساندر سپس بین سال‌های 2014 تا 2016 هدایت تیم زیر 23 ساله‌های وردربرمن را بر عهده گرفت و در نهایت در سال 2016 به عنوان سرمربی تیم اصلی وردبرن منصوب شد و فصل جدیدی از دوران حرفه‌ای‌ او رقم خورد.

اتفاقی که زندگی نوری را متحوا کرد

در تاریخ 18 سپتامبر 2016 بود که السکاندر نوری در پی شکست 4 بر یک وردربرمن برابر بورسیا مونش‌گلادباخ، الکساندر نوری جانشین ویکتور اسکریپنیک شد تا تبدیل به اولین سرمربی ایرانی‌الاصل تاریخ رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان شود.

تیمی که وی هدایت آن را بر عهده گرفت، وضعیت خوبی نداشت و در رده‌های پایین جدول خطر سقوط به دسته پایین‌تر را احساس می‌کرد، اما این مربی 37 ساله با تکفرات خود سبزپوشان برمن را متحول کرد. نوری در 31 بازی از رقابت‌های فصل اخیر که روی نیمکت این تیم بود آمار 13 برد، 6 تساوی و 12 باخت را از خود به جای گذاشت.

تیم تحت‌هدایت وی حتی تا آستانه کسب سهمیه لیگ اروپا پیش رفت، هر چند در نهایت تنها 3 امتیاز کم آورد و فصل را در رده هشتم به پایان برد و شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست داد.

تمدید قرارداد؛ مزد عملکرد قابل‌قبول نوری

عملکرد فوق‌العاده نوری سبب شد تا باشگاه وردربرمن آلمان قرارداد سرمربی جوان خود را به مدت 2 سال تمدید کند. به این ترتیب نوری تا سال 2019 در این تیم آلمانی ماندنی شد.
نوری 37 ساله پس از قبول هدایت وردربرمن در ماه سپتامبر 2016، بهترین نتایج را با این تیم در بوندس‌لیگا پس از تیم‌های بایرن‌مونیخ، لایپزیگ، هوفنهایم و دورتموند گرفت که این خود گویای عملکرد این مربی ایرانی‌الاصل است.

بیوگرافی الکساندر نوری
بیوگرافی الکساندر نوری

اعتماد به جوانان با سیستم بازی خاص

نوری علاقه خاصی به سیستم بازی 1-3-2-4 دارد و با همین سیستم بود که وردبرمن را متحول کرد. او در کنار استفاده از بازیکنان جوان جوانان اعتماد زیادی دارد چون خودش پیش از اینکه هدایت تیم وردربرمن را برعهده بگیرد، سرمربی تیم زیر 23 سال این باشگاه بود.

منبع:بیوگرافی الکساندر نوری

بیوگرافی الکساندر نوری

بیوگرافی الکساندر نوری

Post navigation