مواد لازم برای شیرینی قرابیه تبریز

سفیده تخم مرغ 3 عدد
بادام خام 150 گرم
شکر 200 گرم
وانیل 1/4 قاشق چایخوری
بادام،پسته و شکر برای تزیین

مراحل تهیه شیرینی قرابیه

 

طرز تهیه شیرینی قرابیه
طرز تهیه شیرینی قرابیه

مرحله اول:
بادام ها را خرد و ریز کنید. برای این کار میتوانید بادام ها را درون غذا ساز بریزید و یا در کیسه پلاستیکی ریخته و سپس بکوبید. میتوانید پودر بادام به صورت آماده تهیه کنید.

مرحله دوم:
فر را در 150 درجه سانتی گراد و یا 350 درجه فارنهایت روشن کنید تا به مدت سی دقیقه گرم شود. قبل از روشن کردن فر، سینی فر را بیرون بیاورید. بادام ها را در ظرفی بریزید. شکر، وانیل و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید. کمی مخلوط کنید و سپس با دنده ی ریز چرخ گوشت مواد را دو مرتبه چرخ کنید.

مرحله سوم:
خمیر را کمی ورز دهید. اگر احساس کردید خیلی سفت است میتوانید آن را دوباره در غذاساز بریزید و یک سفیده تخم مرغ دیگر به خمیر اضافه کنید تا نرم شود. خمیر آماده شده باید تقریبا سفید رنگ باشد.

مرحله چهارم:
داخل سینی فر یک کاغذ روغنی پهن کنید. به کمک ماسوره و یا قاشق و یا اسکوپ ساز خمیر را با فاصله و با اندازه های تقریبا یکسان روی کاغذ روغنی قرار دهید.
مرحله پنجم:
کمی پسته و بادام را خرد کنید. برای تزیین شیرینی مقداری پسته، بادام و در صورت تمایل مقداری شکر روی شیرینی ها بپاشید و کمی فشار دهید تا به روی خمیر بچسبند.

مرحله ششم:
سینی را داخل فر بگذارید و اجازه دهید به مدت 20 الی 30 دقیقه شیرینی ها بپزند. مراقب باشید که شیرینی ها نسوزند. فقط کمی اطرافشان و روی آن ها طلایی رنگ شود کافی است.

مرحله هفتم:
وقتی شیرینی ها آماده شدند آن ها را از فر خارج کنید. صبر کنید تا خنک شوند سپس از کاغذ روغنی جدا کنید. ممکن است بعضی شیرینی ها به کاغذ روغنی چسبیده باشند؛ برای جدا کردن آن ها مقداری آب به پشت کاغذ روغنی اسپری کنید. همچنین میتوانید از دستمال پارچه ای مرطوبی به جای اسپری آب استفاده کنید. سپس شیرینی را به آرامی از کاغذ روغنی جدا کنید.
نکات کلیدی تهیه قرابیه

 

طرز تهیه شیرینی قرابیه

-این شیرینی خیلی زود و در مجاورت هوا خشک می شود. بهتر است آن ها را در ظرفی در دار نگه داری کنید.

-برای تزیین شیرینی به جای اینکه بادام و پسته را خودتان خرد کنید، میتوانید از خلال بادام و خلال پسته استفاده کنید.

-دستور تهیه قرابیه بادامی تبریز را خدمت شما عزیزان تقدیم نمودیم اما نوع دیگر آن قرابیه گردویی تبریز است که در تهیه شیرینی گردویی به جای بادام از پودر گردو و یا گردوی ریز شده استفاده می شود.

حالا اگر شیرینی قرابیه را تهیه کردید و از آن لذت بردید، تصویر آن را با هشتگ آشپزی_ایران_کوک در اینستاگرام قرار دهید و ما را از آن با خبر کنید. روزگارتان خوش.

منبع:طرز تهیه شیرینی قرابیه

طرز تهیه شیرینی قرابیه

طرز تهیه شیرینی قرابیه

Post navigation