درمان ناباروری زنان و مردان با پیاز درمانی

پیاز درمانی برای نازایی
پیاز درمانی برای نازایی

پیاز دارای طعم قوی و تند است که راه هایی برای جذب مواد مغذی در پیاز وجود دارد:شما می توانید آنها را خام مصرف کنید، یا آب آنها را بنوشید و یا آنها را در دستور العمل های غذایی خود بگنجانید. پیاز علاوه بر مصارف آشپزی، دارای خواص درمانی و دارویی نیز می باشد، که برای انسان بسیار مفید است و اسید فنولیک و فلانوئیدها ترکیبات بیولوژیکی فعال در پیاز هستند.پیاز درمانی

پیاز همچنین منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی، مانند:ویتامین B، ویتامین C، کلسیم، آهن و گوگرد است. پیاز دارای مقدار زیادی الیاف است، که فرایند هضم را آسان تر می کند و دارای خواص ضد سرطانی، ضددرد، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی است.

پیاز یکی از بهترین و بزرگترین غذاهای فست فودی است، می تواند به افزایش میل جنسی، تقویت اندام های تولید مثل و افزایش استقامت جنسی کمک کند و خوردن پیاز برای مردان بسیار مفید خواهد بود، زیرا خواص پیاز، عمدتا با رفع نیاز جنسی و مشکلات سلامتی آنها مرتبط است.

در این بخش از سلامت نمناک به معرفی روش فوق العاده پیاز درمانی که درمان کننده انواع ناراحتی ها و مشکلات زنانه حتی نازایی می باشد، می پردازیم. با به کارگیری صحبح این نسخه درمانی به امراض و ناراحتی های زنانه پایان دهید ؛ در ابتدا بیایید ببینیم که:

مزایای درمانی شگفت انگیز پیاز برای مردان چیست؟!

در ادامه بخش سلامت نمناک برخی از مزایای پیاز برای مردان آورده شده است، که عبارتند از:

1-باروری مردان را افزایش دهد:

ترکیب عصاره پیاز، با یک قاشق غذاخوری عسل می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم شود و همچنین می تواند میل جنسی مردان را افزایش دهد.

2- سطح تستوسترون را افزایش می دهد:

مصرف عصاره پیاز تازه می تواند باعث افزایش سطح هورمون تستوسترون، افزایش گلوبولین متصل به هورمون جنسی (SHBG)، و تستوسترون حاوی پروتئین در خون شود.پیاز درمانی برای مشکلات مردانه
3- انزال های شبانه را محدود می کند:

پیاز دارای خواص اسیدی است که آب های طبیعی بدن را متعادل می کند، تا به جلوگیری از انزال زودرس و شبانه کمک کند.

4-سطح کلسترول خون را تنظیم و فشار خون بالا را کاهش می دهد:

مردان چاق دارای مقدار بالاتری از LDL هستند، که ممکن است منجر به خونریزی ضعیف، و انسداد در شریان ها به دلیل رسوبات چربی (آترواسکلروز) شود.خوردن پیاز خام میتواند فلاونوئیدها را تحریک کند که باعث کاهش LDL یا کلسترول بد می شود و در نتیجه بهبود گردش خون میسر خواهد شد.

5- به جلوگیری از سکته مغزی کمک می کند:

مطالعات نشان می دهند که آنزیم های آنتی اکسیدانی، مانند، کاتالاز و گلوتاتیون پراکسیداز که در پیاز وجود دارند، می توانند به جلوگیری از سکته مغزی کمک کنند.پیاز، از تخمیر کننده های خون نیز است، برای جلوگیری از لخته شدن خون، می تواند به عنوان انعقاد کننده خون عمل کند.

لخته شدن خون می تواند منجر به فشار خون بالا، سکته مغزی توقف قلب شود.مصرف پیاز می تواند به حفظ فشار خون در سطوح نرمال کمک کند.

6- به جلوگیری از سرطان کولون کمک می کند:

طبق مطالعات انجام شده، پیاز می تواند به جلوگیری از سرطان کولون کمک کند.آنها اثر دافع بر روی سرطان ها دارند.پیاز، مانند سیر، دارای خواص ضد عفونی کننده ای است، که فعالیت شیمیایی برای سرطان زایی کولون را متوقف خواهد کرد.مصرف پیاز به طور مرتب، می تواند باعث جلوگیری از رشد سرطان در سلول ها شود.

7-می تواند به سم زدایی بدن کمک کند:

پیاز به سم زدایی ناخالصی ها در سلول ها و بافت ها کمک می کند.همچنین حاوی آنتوسیانین ها و فلاونوئیدها است که به مبارزه با رادیکال های آزاد یا عناصر ایجاد کننده سرطان کمک می کنند.

8-از پوکی استخوان و سایر بیماری های استخوانی جلوگیری می کند:

با توجه به فعالیت های شدید مردان که در طول روز انجام می دهند، در معرض شکستگی های استخوانی در ارتباط با پوکی استخوان می باشند.

مواد معدنی موجود در پیاز، مانند:کلسیم و فسفر به افزایش توده استخوانی، ضخامت و تراکم استخوان کمک می کنند ،تا استخوان قوی تر و در برابر بسیاری از بیماری های استخوانی مقاوم شود.

9-به درمان دیابت کمک می کند:

پیاز باعث می شود که سطح قند خون، به خصوص برای بیماران دیابتی که افزایش مزمن گلوکز خون را دارند، تنظیم شود.پروتئین دی سولفید موجود در پیاز نیز سطح قند و عملکردهای انسولین را در جریان خون کنترل می کند و موجب افزایش غلظت گلوکز طبیعی خون می شود.

پیاز درمانی برای انواع بیماری ها
10-سیستم ایمنی را تقویت می کند:

فیتوکمیکال های موجود در پیاز که شامل ترکیبات ارگوسولفور و فلاونوئیدها هستند، به افزایش آنتی بادی در خون برای مبارزه با بیماری ها کمک می کنند.

11-به جلوگیری از، از دست دادن حافظه و افزایش عملکرد مغز کمک می کند:

بعضی از مواد معدنی موجود در پیاز، بدن را قادر می سازد تا محرک های مغز را پردازش و حافظه را بازیابی کنند.

12-به جلوگیری از اضطراب و کاهش استرس کمک می کند:

مردان به احتمال بیشتری دچار استرس و اضطراب می شوند.خوردن پیاز به صورت منظم ، به دلیل پروبیوتیک ها به آرام و ریلکس شدن مغز کمک می کنند.

13- به جلوگیری از اختلالات خواب کمک می کند:

پیش از این هم در بخش بررسی خواص پیاز در بخش سلامت نمناک گفتیم که خوردن پیاز خام یا نوشیدن آب پیاز چند دقیقه قبل از خواب، می تواند به مردان کمک کند تا خواب خوبی داشته باشید.

14-به درمان خونریزی بینی کمک می کند:

برای خونریزی بینی، توصیه می شود که عطر پیاز خرد شده یا برگ پیاز را استنشاق کنید.چند قطره آب پیاز در بینی، می تواند خونریزی را متوقف کند، اما توصیه می شود هنگام انجام این روش، برای جلوگیری از عفونت، بهداشت مناسب را رعایت کنید.

15-به جلوگیری از طاسی سر کمک می کند:

برای پیشگیری از طاسی سر و ریزش بیش از حد مو، می توانید آب پیاز را روی موهایتان اعمال کنید که تاثیر بسزایی خواهد داشت.

16-به سلامت پوست کمک می کند:

خوردن پیاز می تواند به داشتن و حفظ پوستی سالم و جوان کمک کند.

آنتی اکسیدان ها، ترکیبات ضد باکتری و ضد میکروبی از پوست محافظت می کنند و می توانند به کاهش چین و چروک های ناشی از افزایش سن، کاهش لکه های تیره و درمان آکنه کمک کنند و در کل سلامت پوست را بهبود بخشند.

تا اینجا مزیت پیاز برای مردان را دانستیم، اما همه چیز نبود!!
پیاز حاوی بسیاری از مواد مغذی مفید است که بسیاری از بیماریها را درمان می کند.آنها همچنین از بروز التهابات مرتبط با آسم جلوگیری می کنند، به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند.

خطر ابتلا به آب مروارید را کاهش می دهند و جذب کلسیم و منیزیم را بهبود می بخشند و به دلیل خواص ضد باکتری و ضد قارچ ،علائم مرتبط به پوکی استخوان را کاهش می دهد.همچنین باعث کمتر شدن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

چرا خوردن پیاز برای مردان بسیار مهم است؟
پیازها تاثیرات عجیب و فوق العاده را در بدن یک مرد دارد.استفاده از آنها میتواند بسیاری از مشکلات سلامتی به خصوص مربوط به مردان را درمان کند.

کارشناسان می گویند که مواد مغذی موجود در پیاز مانند:ترکیبات گوگردی، آنتی اکسیدان ها، فلاونوئیدها و پلی فنول برای داشتن یک بدن سالم بسیار مفید هستند و هنگامی که با عسل یا سایر غذا های زیر مصرف شود، تاثیر بیشتری خواهد داشت:

– پیاز و عسل:
مصرف دو قاشق غذاخوری آب پیاز و یک قاشق عسل باعث افزایش باروری در مردان میشود و ضعف آنها را از بین می برد.

-پیاز و دانه های کرفس:
ترکیب 100 گرم پودر کرفس با یک لیوان آب پیاز را در یخچال بگذارید و هر روز یک قاشق از آن را مصرف کنید.این کار به به درمان استرس کمک خواهد کرد و خطر ابتلا به زخم معده را کاهش میدهد.

-پیاز و عدس سیاه:
با دو کیلو گرم پیاز و یک کیلوگرم عدس سیاه، یک خمیر تهیه کنید و سپس دو قاشق غذاخوری از این ترکیب را با یک لیوان شیر داغ هر روز بنوشید، این نوشیدنی باعث کنترل سطح قند خون می شود.کلسترول بد را کاهش میدهد و قلب شما را سالم نگه می دارد.

-پیاز با زنجبیل:
هر شب و صبح ،یک قاشق از آب پیاز و یک قاشق آب زنجبیل بنوشید.این نوشیدنی ضعف و خستگی شما را کاهش خواهد داد.

– سیر، سیب زمینی و پیاز:
با مواد نام برده، سوپ تهیه کنید و 2 یا 3 بار در هفته مصرف نمایید، که به کاهش التهاب و رفع عفونت کمک خواهد کرد.
چگونه پیاز را در رژیم غذایی خود بگنجانید؟

پیاز درمانی برای نازایی
پیاز درمانی برای نازایی

– خام :

پیاز خام می تواند بیشترین مزایا را به شما بدهد.یک برش از پیاز قرمز یا سبز را در سالاد خود اضافه کنید.این یک راه مفید برای کمک به افزایش میل جنسی است.

-عصاره پیاز:

عصاره پیاز مانند بسیاری از انواع سبزیجات دیگر می تواند به راحتی با آبمیوه گیری تهیه شود.اضافه کردن یک قطره زنجبیل نیز مزایای آن را چندین برابر خواهد کرد.

آب پیاز را صبح یا عصر بنوشید که انرژی اضافی به شما خواهد داد.دو یا سه پیاز را درون یک لیوان بجوشانید و هنگام رفتن به اتاق خواب یا در طول روز آن را بنوشید تا به شما کمک کند.

منبع:پیاز درمانی برای نازایی

پیاز درمانی برای نازایی

پیاز درمانی برای نازایی

Post navigation