بوستر پمپ دستگاهی است که از آن همانند پمپ برای افزایش فشار آب به نقاط مختلف و مرتفع استفاده می‌شود. بوستر از نظر هدف و کارکرد نهایی مشابه با پمپ تک است؛ اما ساختاری که در آن به کار می‌رود، کاملاً متفاوت است. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که بوستر دستگاه جدیدی در دنیا نیست. خیلی سال است که از آن برای افزایش فشار آب در ساختمان‌های بزرگ یا با ارتفاع بالا استفاده می‌شود. حالا این روزها که شاهد افزایش جمعیت و سکونت آن‌ها در مجتمع‌های مسکونی هستیم، استفاده از بوستر پمپ هم افزایش چشم‌گیری داشته است. شرکت پمپکده با سابقه بیش از 20 سال در تولید بوستر پمپ، بوستر پمپ آبیاری، آبرسانی و آتشنشانی برندهای مختلف مانند بوستر پمپ پمپیران، پنتاکس و داب تولید می کند. برای آگاهی از قیمت بوستر پمپ خانگی با پمپکده تماس بگیرید.

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ در واقع دستگاه تشکیل شده از چندین پمپ است. در بوستر چندین الکتروپمپ به صورت موازی در کنار هم قرار می‌گیرند. این ساختار موازی باعث افزایش قدرت و در نتیجه فشار آب سیستم می‌شود. کارکرد سیستم تمامی بوسترها یکسان است. در هنگامی که مصرف در پایین ترین حد خود قرار دارد، بوستر همانند پمپ معمولی عمل می‌کند. این حالت بیشتر در زمان آخر شب‌ها و صبح زود اتفاق می‌افتد.

بعد از افزایش فشار آب، پمپ‌های درون بوستر تک تک روشن می‌شوند. روشن شدن پمپ بعدی زمانی است که الکتروپمپ‌های قبلی در تأمین فشار مورد نیاز ناتوان باشند. در صورتی که نیاز به فشار بسیار بالایی باشد، تمامی الکتروپمپ‌ها روشن خواهند شد. خاموش شدن پمپ هم به همین صورت است. در هنگام کاهش فشار آب، آخرین پمپی که روشن شد، خاموش می‌شود. این روشن و خاموش شدن ممکن است که به صورت مکرر اتفاق بیفتد. برای ساختمان‌هایی که فشار در هر لحظه تغییر می‌کند، نمی‌توان زمان دقیقی برای این فرآیند تعیین کرد.

بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر

بوستر پمپ‌های موجود در دنیا به دو نوع ثابت و متغیر تقسیم می‌شوند. نوع ثابت کاربرد عمومی کمتری دارد و بیشتر در مکان‌های مخصوصی به کار گرفته می‌شود. بوستر پمپ دور ثابت در همان لحظه اولیه فشار آب را به بیشترین حد ممکن می‌رساند. سیستم آتش نشانی بهترین مثال برای این مورد هستند. در چنین سیستم هایی نیاز است که فشار در سریع‌ترین ممکن به مقدار ثابتی برسد.

بوستر پمپ دور متغیر همان بوستر پمپ‌هایی هستند که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این بوسترها بر اساس نیاز، مقدار فشار آب تغییر می‌کند.

هدف استفاده از بوستر پمپ چیست؟

مهم‌ترین هدف استفاده از بوستر پمپ افزایش فشار در ساختمان‌ها مرتفع یا زمین‌هایی با مساحت بزرگ مانند زمین کشاورزی است. افزایش جمعیت و دیگر عوامل باعث شده تا بسیاری از افراد در مجتمع‌های مسکونی سکونت پیدا کنند. انتقال آب به نقاط بالاتر این مجتمع مسئله خیلی مهم و حیاتی است. در واقع در چنین مکان‌هایی نمی‌توان با یک پمپ تک آب را به بالاترین نقطه رساند. از این رو نیاز است که از یک بوستر پمپ استفاده شود.

البته فقط این مسئله نیست. به دلیل روشن و خاموش مداوم پمپ‌ها، در صورت استفاده از پمپ تک آسیب بسیار جدی به آن وارد می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله و افزایش طول عمر دستگاه بهتر است که از بوستر پمپ استفاده شود.

انواع بوستر پمپ چیست؟

رقابت بر سر تولید و عرضه بوستر پمپ بین برندهای مختلف این روزها خیلی زیاد است. در تمامی کشورها بوستر جای مخصوص به خود را دارد و به دلیل افزایش جمعیت چه در واحدهای مسکونی و دیگر واحدها، شاهد زیاد شدن استفاده از آن هستیم. برای همین شرکت‌های تولیدکننده به دنبال تصاحب این بازار پرفروش هستند.

مهم‌ترین شرکت‌های تولید کننده انواع بوستر پمپ شامل:

 • بوستر پمپ پمپیران
 • بوستر پمپ گراندفوس
 • بوستر پمپ پنتاکس
 • بوستر پمپ داب
 • بوستر پمپ ابارا

پنتاکس یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده انواع پمپ و بوستر ایتالیایی است. پنتاکس با تولید انواع پمپ‌های سازگار با محیط زیست و با به کار بردن تجهیزات و تکنولوژی به روز در ساخت توانسته است تا فروش و محبوبیت بسیار بالایی را به دست بیاورد.

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ پنتاکس

 • دارای بازده بالاتر نسبت به بقیه
 • دارای اندازه کوچک‌تر نسبت به بقیه
 • دارای طول عمر بالا
 • دارای تولید صدای کمتر نسبت به بقیه
 • دارای قابلیت جداسازی آسان
 • دارای ضمانت نامه معتبر
 • دارای سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

داب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایتالیایی است همراه با پنتاکس در تولید و عرضه انواع پمپ و بوستر پمپ‌های با مشخصات قوی فعالیت می‌کند. این شرکت با تولید نمونه‌هایی برای مکان‌های مختلف توانسته محبوبیت و فروش بسیار بالایی در تمامی جهان به دست بیاورد. علاوه بر این استفاده از قطعات باکیفیت و به روزترین تکنولوژی باعث افزایش فروش این شرکت شده است.

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ داب

 • دارای بازده بالاتر نسبت به بقیه
 • دارای اندازه کوچک‌تر نسبت به بقیه
 • دارای طول عمر بالا
 • دارای تولید صدای کمتر نسبت به بقیه
 • دارای قابلیت جداسازی آسان
 • دارای ضمانت نامه معتبر
 • دارای سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

 

پمپیران از شرکت‌های قدیمی ایرانی است که با بیش از 40 سال تجربه در شهر تبریز درزمینهٔ تولید انواع پمپ فعالیت می‌کند. بوستر پمپ‌های پمپیران اوایل تحت لیسانس شرکت‌های آلمانی تولید می‌شدند؛ اما امروزه در تولید محصولات خود به مهندسان ایرانی متکی شده‌اند و از قطعات دیگر کشورها هم استفاده می‌کنند. پمپیران یکی از برندهای پرفروش در ایران است. پمپ‌های تولیدی این شرکت به دلیل سازگاری با تمامی نقاط ایران محبوبیت بسیار بالایی به دست آورده است. برای آگاهی از قیمت بوستر پمپ پمپیران با پمپکده تماس بگیرید.

ابارا شرکت معروف ژاپنی است که در تولید انواع پمپ و بوستر پمپ فعالیت می‌کند. این شرکت با تولید انواع نمونه‌های سازگار با محیط زیست تاکنون جوایز بسیار زیادی را به دست آورده است. باید گفت که ابارا شرکت قدیمی است که از سال 1912 فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر بیش از 16 هزار کارمند در این شرکت کار می‌کنند و محصولات آن‌ها در 17 کشور مختلف عرضه می‌شود. استفاده از قطعات باکیفیت و سازگار با محیط زیست، به کار بردن آخرین تکنولوژی در ساخت و تولید انواع بوستر متناسب با مکان‌های مختلف باعث شده تا ابارا بتواند سهم بازار بزرگی از آسیا و دیگر قاره‌ها را به دست بیاورد. برای آگاهی از قیمت بوستر پمپ ابارا با پمپکده تماس بگیرید.

خرید بوستر پمپ

Post navigation