نحوه ي تغيير دادن رزولوشن صفحه در اندروید Marshmallow  یا پایین تر

 

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه سایز آیتم های روی صفحه ی اندروید را با افزایش یا کاهش دادن DPI پیش فرض اندروید تغییر دهید. این یک گزینه ی استاندارد در منوی Settings اندروید می باشد. شما می توانید این کار را در اندروید Nougat (Android 7.0) یا بالاتر از طریق منوی Settings و هم چنین در اندروید Marshmallow (6.0) یا پایین تر از طریق کامپیوتر یا Android Studio Developer Kit انجام دهید. به خاطر داشته باشید که رزولوشن اصلی اندروید قابل تغییر نیست.

 

 

مراحل :

دانلود Android Studio Developer Kit
دانلود Android Studio Developer Kit
  1. Android Studio Developer Kit را دانلود و نصب کنید. Studio Developer Kit (SDK) چیزی به نام Debugging Bridge را نصب خواهد کرد که به شما امکان اجرای دستورات در اندروید را می دهد. به آدرس https://developer.android.com/studio/index.html بروید و روی دکمه ی سبز رنگ DOWNLOAD ANDROID STUDIO کلیک کنید و مراحل زیر را دنبال کنید :

Windows – گزینه ی “I have read and agree…” را علامت بزنید سپس روی دکمه ی آبی رنگ DOWNLOAD کلیک کنید. روی فایل دانلود شده ی EXE دوبار کلیک کنید و برای نصب طبق مراحل مشخص شده پیش بروید. Android SDK را باز کنید و طبق مراحل مشخص شده پیش بروید.

Mac – گزینه ی “I have read and agree…” را علامت بزنید, روی دکمه ی آبی رنگ DOWNLOAD کلیک کنید. روی فایل دانلود شده ی DMG دوبار کلیک کنید و برای باز کردن Android SDK طبق مراحل مشخص شده پیش بروید.

فعال کردن USB debugging
فعال کردن USB debugging
  1. حالت USB debugging را در اندروید فعال کنید. حالت USB debugging به شما امکان اعمال تغییرات در اندروید از طریق خط فرمان کامپیوتر را می دهد.

 

  1. دستگاه اندروید خود را به کامپیوتر متصل کنید. برای این کار می توانید از کابل USB استفاده کنید.
Command Prompt
  1. برنامه خط فرمان کامپیوتر خود را باز کنید. خط فرمان کامپیوتر در قسمت Command Prompt ویندوز قرار دارد و در سیستم مکینتاش باید از قسمت Terminal وارد شوید :

Windows – منوی Start   را باز کنید, عبارت command prompt را تایپ کنید و از بالای منو روی گزینه ی Command Prompt کلیک کنید.

Mac – Spotlight را باز کنید, عبارت terminal را تایپ کنید و از لیست نتایج روی آن دوبار کلیک کنید.

بررسی رزولوشن فعلی
بررسی رزولوشن فعلی
  1. رزولوشن فعلی را بررسی کنید. رزولوشن فعلی یا “density” را می توانید با انجام مراحل زیر پیدا کنید :

عبارت adb shell را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید.

عبارت dumpsys display را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید.

شماره ی سمت راست کلمه ی “density” را بررسی کنید. به عنوان مثال density 420 (403.411 x 399.737))

تغییر دادن رزولوشن
تغییر دادن رزولوشن
  1. رزولوشن را تغییر دهید. عبارت wm density resolution && adb reboot را تایپ کنید و رزولوشن را با مقدار مورد نظر خود جایگزین کنید سپس دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید.

هر چه مقدار این عدد بالاتر باشد آیتم ها کوچکتر خواهند شد و هر چه مقدار این عدد پایین تر باشد آیتم ها بزرگتر خواهند بود.

معمولا رزولوشن اندروید بین 120 تا 640 می باشد.

راه اندازی مجدد
  1. در صورت لزوم اندروید خود را راه اندازی مجدد کنید. می توانید برای انجام این کار دکمه ی Power را نگه دارید تا منویی برای شما باز شود سپس از این منو گزینه ی Power off یا Restart را انتخاب کنید.

اگر بعد از وارد کردن رزولوشن, در لحظه تغییرات را مشاهده کردید نیازی به راه اندازی مجدد دستگاه نیست.

 

منبع : نحوه ي تغيير دادن رزولوشن صفحه در اندروید Marshmallow  یا پایین تر

نحوه ي تغيير دادن رزولوشن صفحه در اندروید Marshmallow  یا پایین تر

Post navigation